W styczniu br. Brökelmann Polska została nagrodzona Platynowym Laurem Umiejętności i Kompetencji 2014. Nagrodę otrzymała w kategorii „Doskonała załoga”.

Firma Brökelmann Polska oferuje wysokiej jakości obróbkę powierzchniową profili aluminiowych. Oferta firmy obejmuje ponadto wszystkie możliwości obróbki mechanicznej, m.in. wiercenie, gwintowanie, tłoczenie, frezowanie, gięcie oraz wykrawanie (sztancowanie).

Do ostatnich inwestycji firmy należy m.in. zakup trzykomorowej myjni ultradźwiękowej, za pomocą której świadczone usługi firmy stają się bardziej kompleksowe.

Firma Brökelmann Polska wyróżnia się na rynku innowacyjnym podejściem, a zatem świadczeniem usług o wysokiej kompetencji, dzięki którym możliwe są realizacje projektów dla wymagających klientów z branży Automotive.

Spółka dysponuje wysoko wykwalifikowaną załogą, która nieustannie dąży do podnoszenia kompetencji w zakresie procesów produkcyjnych jak również z dziedzin inżynieringu i jakości. Firma wyróżnia się ponadprzeciętnym podejściem „teamowym” wszystkich pracowników do zagadnień występujących podczas codziennej pracy. W spółce organizowane są częste imprezy integracyjne. Do ostatnich zaliczyć można udział pracowników w turnieju piłki nożnej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego.

W 2012 r. firma wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania Jakością certyfikowany wg normy ISO-9001. Do ostatnich osiągnięć firmy zaliczyć można zakończenie wdrożenia sytemu informatycznego, na podstawie którego zarządzana jest cała firma. O potencjale i możliwościach przedsiębiorstwa świadczy fakt pozyskiwania nowych zleceń, czego wynikiem jest konieczność zwiększania powierzchni produkcyjnej, która w obecnej chwili wynosi ̴ 3500 mkw. Jednocześnie następuje cykliczne zwiększenie poziomu zatrudnienia spółki.

Dzięki realizacji polityki działalności firmy, spółka została doceniona wieloma nagrodami oraz wyróżnieniami, do których zaliczyć można między innymi Diamenty Forbesa – wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes w kategorii firm o poziomie przychodów od 5 do 50 mln PLN w województwie opolskim.