Robotów, dronów oraz innych technologicznych nowinek nie zabraknie podczas oficjalnego otwarcia Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu, które odbędzie się w CWK 26 maja br.

Do dwóch budynków PNT położonych przy ul. Technologicznej 2 wprowadziły się już firmy, a wolnych miejsc brakuje od dawna. Na oficjalne otwarcie obiektu trzeba poczekać jeszcze kilka dni.

Jak na instytucję odpowiedzialną za kreowanie wynalazków i innowacji przystało, również na oficjalnym otwarciu będzie można się spodziewać wielu zaskoczeń. Nieszablonowy i niespotykany do tej pory będzie chociażby sposób przecinania wstęgi. Ale szczegółów na razie nie zdradzamy. Wyjdą one na światło dziennie 26 maja br., po godz. 16:00.

Impreza odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Otwarcie Parku będzie połączone z obchodami pierwszego roku funkcjonowania CWK. Spotkanie będzie okazją do podsumowania pierwszego roku działalności Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Ponad 60 tysięcy osób skorzystało z oferty 70 wydarzeń targowych, wystawienniczych, szkoleniowych oraz biznesowych. Te liczby są dla CWK powodem do dumy i niezbitym dowodem na to, że w regionie brakowało obiektu dającego tak szerokie możliwości realizacji imprez o różnorodnym charakterze. Zainaugurowana zostanie również Aleja Gwiazd Biznesu w CWK. Pamiątkowe statuetki odbiorą dwaj znani przedsiębiorcy, których firmy podbijają nie tylko polskie, ale też europejskie rynki.

Budowa PNT trwała niespełna rok. Gotowy jest inkubator oraz budynek laboratoryjno-doświadczalny. Inkubator jest bazą biurową dla usług IT, projektowych, doradczych czy marketingowych. Wyposażony jest m.in. w szerokopasmowy internet. Przedsiębiorcy będą mogli też korzystać z sali konferencyjnej i pomieszczeń socjalnych. Budynek laboratoryjno-doświadczalny to z kolei cztery hale technologiczne oraz pomieszczenia laboratoryjne i biurowe.

– Zależy nam na współpracy ze środowiskiem naukowym, podpisaliśmy umowy z wszystkimi uczelniami opolskimi z całego województwa – tłumaczy prof. Jarosław Mamala, prezes Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu.

Obydwa oddane budynki mają ok. 1,7 tys. mkw. powierzchni. Koszt ich budowy to 14,6 mln zł. Inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego kwotą 6 mln zł.