Piękna pogoda i zapach tradycyjnych potraw przyciągnęły tłumy gości II Pikniku Ekologicznego „Trzmielowisko”. Impreza odbyła się drugiego lipca br. w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

Piknik Ekologiczny „Trzmielowisko” to druga edycja imprezy organizatorem której jest Muzeum Wsi Opolskiej . Podczas pikniku goście mogli skosztować tradycyjnych specjałów kuchni śląskiej i europejskiej. Zaprezentowano tam różnorodne potrawy regionalne w ramach XVII konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”.

Stragany pełne były wyrobów rzemieślniczych. Od drobnego rękodzieła po okazałe rzeźby. Dla odwiedzających wystawcy przygotowali szeroką ofertę miodów, nalewek, przypraw na bazie starych receptur. Impreza miała przesłanie ekologiczne nie zabrakło w związku z tym punktów informacyjnych dotyczących recyklingu, ekologicznych zabaw i gier.

Dzieci miały okazję do pomalowania specjalnie przygotowanych dla nich koszulek, co cieszyło się wielkim zainteresowaniem najmłodszych. Teatr im. Jana Kochanowskiego z Opola przygotował dla gości spektakl pt. „Wszystkie Stworzenia czyli jak włochatym bywa źle”. Na scenie skansenu występowały krajowe i zagraniczne zespoły folkowe. Główną gwiazdą tegorocznego „Trzmielowiska” był występ polskiego zespołu Carrantuohill grającego muzykę celtycką, który występem w Bierkowicach potwierdził swój światowy poziom. Piknik Ekologiczny to też doskonała okazja do zwiedzenia samego skansenu (wstęp był bezpłatny). Co dodatkowo było dużą atrakcją dla odwiedzających.