Tradycyjnie jak co roku Opolska Izba Gospodarcza zorganizowała imprezę dla swoich członków i sympatyków. Spotkanie pod nazwą „Przywitanie lata” odbyło się (09.06) na terenie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Gospodarzem imprezy był prezes OIG Henryk Galwas, który przywitał uczestników spotkania, prosząc jednocześni o zaprezentowanie swojej firmy każdego z gości, tak by wszyscy mogli się poznać.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Starosta Brzeski Maciej Stefański, członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza, poseł PIS ziemi opolskiej Antoni Duda, dyrektor OCRG Roland Wrzeciono, dyrektor PUP w Opolu Irena Lebiedzińska, dyrektor ODR w Łosiowie Jarosław Nosal, Burmistrz Miasta i Gminy Lewin Brzeski Artur Kotara, Prezes Browaru Namysłów Sp. z o.o. Czesław Wojciech Szczepaniak oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brzegu Zbigniew Kłaczek. Impreza miała na celu integrację środowiska przedsiębiorców z regionu.

Przy grillu w otoczeniu pięknych budynków pałacowych, można było w nieformalnej atmosferze porozmawiać o biznesie i pozyskać nowe kontakty. Osoby zainteresowane pozyskaniem środków finansowych na rozwój swoich firm miały możliwość porozmawiać z dyrektorem OCRG Rolandem Wrzeciono, który udzielał zainteresowanym wszelkich informacji dotyczących programów wsparcia dla przedsiębiorstw. Bezpośredni kontakt z dyrektorem OCRG cieszył się dużym zainteresowaniem. Podczas spotkania firma AQUARIUS Professional zaprezentowała profesjonalny sprzęt do czyszczenia powierzchni i elewacji, była również możliwość wzięcia udziału w multimedialnej grze „Z google do wirtualnej rzeczywistości”. Stroną gastronomiczną zajęła się Restauracja „Mario” z Brzegu.

Opolska Izba Gospodarcza pragnie podziękować wszystkim tym którzy wsparli nas w organizacji naszej imprezy. W szczególności : Staroście Powiatu Brzeskiego Maciejowi Stefańskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Lewin Brzeski Arturowi Kotarze, prezesowi Browaru Namysłów Sp. z o.o. Czesławowi Szczepaniakowi, dyrektorowi OODR w Łosiowie Jarosławowi Nosalowi, Centrum Usług Gastronomicznych Mario s.c. – Państwu Mariuszowi i Alicji Firek, Krzysztofowi Baranowi reprezentującego Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn Roboczych SOMAR s.c., Brzeskiemu Oddziałowi OIG.