Tradycyjnie jak co roku Opolska Izba Gospodarcza na koniec sezonu letniego zorganizowała spotkanie pn. „Pożegnanie Lata”. W tym roku organizatorem imprezy były odziały OIG w Krapkowicach i Kędzierzynie Koźlu.

Spotkanie dla członków OIG i jej sympatyków odby- ło się w pięknych wnętrzach Pałacu w Większycach, dwudziestego drugiego września bieżącego roku. Wśród gości spotkania obecni byli m.in: starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Małgorzata Tudaj, wicestarosta Powiatu Krapkowickiego Sabina Gorzkulla, wójt Gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy, prezes OIG Henryk Galwas, dyrektor OCRG Roland Wrzeciono, prezes Sądu Arbitrażowego Roman Jarosiński .

Prezes OIG Henryk Galwas otwierając spotkanie mówił o działaniach Izby Gospodarczej na rzecz przedsiębiorców. W swoim przemówieniu zachęcał m.in. do wzięcia udziału w organizowanych przez OIG szkoleniach oraz do korzystania z działają- cego przy OIG Sądu Arbitrażowego. O strukturze i zakresie działań Sądu Arbitrażowego mówił póź- niej prezes Sadu Arbitrażowego Roman Jarosiński. Dzięki obecności na spotkaniu dyrektora OCRG Rolanda Wrzeciono i jego ekspertów była okazja do przedstawienia oferty Centrum pod kątem wsparcia dla przedsiębiorców. Dyrektor i eksperci OCRG służyli pomocą gościom , którzy mogli w kuluarach swobodnie zasięgnąć niezbędnej dla nich informacji dotyczącej m.in. możliwości pozyskiwania środków służących rozwojowi firmy. Spotkanie w XIX wiecznym Pałacu Większyce było również niepowtarzalną okazją do jego zwiedznia. Przewodnikiem po wnętrzach pałacowych był obecny właściciel pałacu Roman Biernacki. Neogotycki Pałac Większyce od 2003 roku jest prywatną własnością rodziny Biernackich .

Obecnie pełni on funkcję restauracyjną oraz miejsca gdzie organizowane są imprezy okolicznościowe i konferencje . Trwają nadal prace, które pozwolą w niedalekiej przyszłości na pełne korzystanie z całej jego przestrzeni. Obok pałacu powstaje również hotel dla gości. Ciekawostką jest fakt, że Pałac Większyce jest starszy od Pałacu Moszna. Data jego powstania to 1871 rok, Pałac Moszna to rok 1896 gdzie widoczne są nawiązania architektoniczne do Pałacu Większyce.