NUTRICIA Polska (wchodząca w skład światowej grupy DANONE), której zakład produkcyjny mieści się w Opolu. Została wyróżniona prestiżową nagrodą „Najlepszy Pracodawca w 2016 roku”. Nagroda przyznawana jest w ramach programu Najlepsi Pracodawcy, tegoroczne wyróżnienie to już jedenasta edycja tego programu.

Program jest największym i najbardziej kompleksowym badaniem i diagnozą organizacji pod kątem zaangażowania pracowników w naszym kraju. Jak dotąd podczas trwania programu przebadano przeszło 440 tysięcy pracowników z ponad 1000 polskich firm. Kryteria oceny bazują na czterech wskaźnikach:

  • zaangażowanie pracowników
  • angażujące przywództwo
  • kultura wysokich wyników
  • wiarygodna marka pracodawcy.

Program Najlepsi Pracodawcy to konkurs, który jako jedyny na rynku polskim przyznaje tytuł w oparciu o obiektywne badanie opinii pracowników. Firma Nutricia otrzymała wyróżnienie po raz czwarty z rzędu, potwierdzając tym samym swoją jakość i organizację w zarządzaniu kadrami. Nutricia Polska to lider w produkcji żywności medycznej oraz produktów dla niemowląt i dzieci. Zakład w Opolu jest największą fabryką koncernu w Europie.