Okres zimowy to wzmożony  sezon sprzedaży kominków domowych, dzięki którym zapewniamy  sobie dodatkowe źródło ciepła  oraz  wyjątkową atmosferę w domu.

Nie jest to jednak rzecz tania i dostępna dla wszystkich. Problem w zmontowaniu takiego standardowego kominka to przede wszystkim odpowiednia instalacja oraz koszty. Nie każdy bowiem ma możliwości na to by instalować go w domu. Nie wspominając o osobach mieszkających w mieszkaniach bo tam oczywiście nie ma szans by podłączyć sobie klasyczny kominek. Pozostaje nam opcja zakupu biokominka, który może być montowany w zasadzie wszędzie i do tego nie jest kosztowny.

Do jego instalacji nie potrzeba przewodu kominowego, a samo użytkowanie jest bezpieczne i łatwe – nie trzeba nawet usuwać popiołu, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych kominków. Jest to ognisko domowe, które można montować w dowolnym miejscu i stanowi nie tylko dodatkowe, ale również niezwykle efektowne źródło ciepła. Przenośne i dekoracyjne, działa bez konieczności instalowania przewodów kominowych czy też kupowania drewna. Kominek ekologiczny nie wymaga również instalacji elektrycznej.

Opałem do  biokominka jest biopaliwo, które cechuje duża wydajność. Dzięki niemu uzyskiwany płomień jest jasny i żywy, dając wyjątkowy efekt, a także umożliwiając skuteczne upiększenie każdej przestrzeni. Warto dodać, że możemy zakupić bio paliwo o różnym zapachu jak np. sosna, owoce leśne etc.

 Kominek ekologiczny, bo i tak bywa nazywany, jest przyjazny dla środowiska, ponieważ efektem spalania biopaliwa nie jest zanieczyszczony i szkodliwy dym, ale para wodna oraz dwutlenek węgla w niewielkich ilościach (równy ilościom wydychanym przez człowieka). Do odprowadzania wystarczy więc tylko wentylacja pomieszczenia – brak zapachów, sadzy czy dymu sprzyja korzystaniu z biokominka w każdym miejscu. Biokominek to szansa dla mieszkańców bloków!

Mogą być one  używane w dowolnym miejscu. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń co do ich umiejscowienia. Może to być zarówno mieszkanie jak i dom jednorodzinny czy domek letniskowy. Łazienka, pokój dzienny lub nawet taras czy ogród. A to dlatego, iż kominki na biopaliwo w przeciwieństwie do tradycyjnych kominków nie wymagają odprowadzania spalin na zewnątrz a tym samym instalacji kominowej.

Biokominek pełni najczęściej funkcję dekoracyjną, jednak stanowi również ważne źródło ciepła. racji iż pali się w nim prawdziwy ogień. Dzięki temu kominki ekologiczne nie tylko oferują ciekawy efekt wizualny ale również można nimi odczuwalnie dogrzać pomieszczenie nawet o dużej powierzchni. Doskonała wydajność oraz kierowanie energii tylko i wyłącznie do wnętrza pomieszczenia sprawia, że dzięki zainstalowaniu tego rodzaju rozwiązania, można zdecydowanie zaoszczędzić na ogrzewaniu. W kominkach tradycyjnych 60-70 % ciepła ucieka przez komin. Biokominki oddają natomiast do wnętrza pomieszczenia praktycznie 100% wytwarzanego przez nie ciepła.

Warto jednak pamiętać, że biokominki nigdy  nie zastąpią podstawowego systemu ogrzewania. Przeznaczeniem biokominka jest wprowadzenie przyjemnej atmosfery i klimatu w Twoim domu. Proste, tanie ekologiczne urządzenie, które idealnie spełni swoja funkcję szczególnie  w zimowe wieczory.