Kolejne spotkanie w ramach Klubu Młodego Przedsiębiorcy odbyło się w Błękitnej Sali Uniwersytetu Opolskiego 22.03 br. w Opolu. Tematyka spotkania dotyczyła prowadzenia biznesu w kontekście nowych technologii informatycznych.

Spotkanie klubu po nazwą „Od pomysłu do zysku” przeprowadzono w formie szkolenia otwartego, które prowadzili fachowcy od e-marketingu i e-commerce. Krzysztof Halupczok z Halk Agency podzielił się ze słuchaczami swoim doświadczeniem dotyczącym reklamy online oraz strategią marketingową w sieci. Kwestie dotyczącą sprzedaży oraz strategii produktu w oparciu o e-commerce w ciekawy sposób przedstawił uczestnikom spotkania Marcin Łuczak z firmy Jash Technologie.

Szkolenie przede wszystkim pokazało jak ważna jest odpowiednia strategia i plan na starcie nowego przedsiębiorstwa. Do czego pomocne są nowoczesne technologie. Klub Młodego Przedsiębiorcy powstał z inicjatywy Opolskiej Izby Gospodarczej i OCRG. Głównym założeniem klubu jest pomoc i wsparcie dla tych co myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Nie jest on tylko jak sugeruje nazwa, kierowany dla osób będących na starcie własnego przedsiębiorstwa. Do klubu mogą przyjść również osoby zainteresowane podniesieniem poziomu swojej aktywności biznesowej.

Spotkanie w Opolu to przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń. Spotkanie na Uniwersytecie odbyło się dzięki wsparciu Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole i Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Uniwersytetu Opolskiego. Kawiarnia Coffee Moment przygotowała kawę i poczęstunek dla uczestników spotkania. Za co w imieniu klubu serdecznie dziękujemy.