Budowa Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu idzie pełną parą. Budynki pną się w górę w oka mgnieniu – co widać na załączonym obrazku – VIDEO.

Budowę obiektów rozpoczęto w marcu br., a gotowe mają być wiosną przyszłego roku.

Miasto Opole w 2012 r. powołało spółkę, która jest odpowiedzialna za budowę i prowadzenie Parku Naukowo-Technologicznego. PNT ma się skupiać na kilku branżach przemysłu, które są dominujące na Opolszczyźnie. Będzie to przemysł spożywczy, biotechnologia i przemysł motoryzacyjny. Park jest budowany przy ul. Wrocławskiej w Opolu, w sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Ma być miejscem współpracy ludzi nauki i biznesu. Cała inwestycja może kosztować ok. 40 mln zł. Na razie PNT ma tymczasową siedzibę przy ul. Luboszyckiej.

W pierwszym etapie powstają dwa z pięciu budynków parku. Inkubator przedsiębiorczości buduje spółka MPM Development z Namysłowa, a obiekt laboratoryjno-doświadczalny firma Skanska.

– Inkubator będzie miał trzy piętra i będzie się w nim mieścić 40 biur oraz sala konferencyjna – wyjaśnia prof. Jarosław Mamala. – Budynek doświadczalno-laboratoryjny już cieszy się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców – dodał.

Urząd Marszałkowski w Opolu dołoży 6,1 mln zł do budowy Parku Naukowo-Technologicznego. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych.