Firma Transportowa Transannaberg została założona w 1987 roku jako działalność gospodarcza przez Joachima Wiesiollka. Pierwszą siedzibą była Góra Św. Anny stąd nazwa firmy.

Od 1993 roku działalność firmy jest prowadzona w formie spółki cywilnej przez małżeństwo właścicieli Mariolę i Joachima Wiesiollek. Rozwój i ekspansja spółki wymusił na właścicielach zakup odpowiedniej bazy transportowej zgodnej z wymogami i zapotrzebowaniem nowoczesnej firmy transportowej. Wybór padł na Strzelce Opolskie gdzie przy ul. Zakładowej 5 została zakupiona i w pełni zmodernizowała istniejącą tam nieruchomość.

Baza Transportowa to pomieszczenia warsztatowe i magazynowe z przestrzenią biurową i rozległym placem manewrowym. Od 1999 roku spółka przenosła tam również swoja siedzibę. Na mocy ustawy z dnia 28.06.2001r. spółka cywilna zostaje przekształcona w spółkę jawną pod nazwą firmy: TRANSANNABERG Wiesiollek J. M.SPÓŁKA JAWNA W tej formie prawnej i pod taka nazwą firma prowadzi działalność transportową do dziś. Przełomowym wydarzeniem było wprowadzenie przez firmę systemu zarzadzania ISO 9001 w 2004r. Dzięki czemu spółka jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Misją firmy TRANSANNABERG to przede wszystkim ciągłe umacnianie swojej pozycji na rynku przy pełnym zrozumieniu i dostosowaniu się do potrzeb klienta. Obecnie oprócz standardowego transportu ciężkiego spółka wyspecjalizowała się w przewozie i montażu elementów elektrowni wiatrowych. Firma dysponuje nowoczesnym taborem samochodowym oraz żurawiami samojezdnymi. Najnowsze naczepy Super Wing Carrier o dł. 63,00m Liftadaptery, naczepy Tiefbet, Kesselbrucke oraz inne wykorzystywane do transportu elementów elektrowni wiatrowych. Transannaberg posiada stosowne referencje transportowe od największych producentów komponentów elektrowni wiatrowych w Europie. Firma każde zamówienie traktuje indywidualnie. Pomimo trzydziestu lat doświadczenia ciągle się rozwija, stawiając sobie co raz wyżej poprzeczkę w swoich działaniach.

Prezes OIG Henryk Galwas o jubileuszu.

– Było mi niezmiernie miło wziąć udział w zorganizowanym przez przedsiębiorstwo TRANSANNABERG jubileuszu. Obchody 30 lat działalności firmy prowadzonej przez Państwa Wiesiollek to ogromne osią- gnięcie, biorąc pod uwagę fakt tak dużej konkurencji w branży transportowej. Organizacja jubileuszu tak jak przedsiębiorstwo była na najwyższym poziomie. To wydarzenie pokazało przede wszystkim jak ogromną wartością dla właścicieli są jej pracownicy. Sprawny zespół to podstawa działania bez którego firma nie odniosłaby takiego sukcesu. Podczas jubileuszu długoletni pracownicy zostali uhonorowani nagrodami i medalami za swój wkład pracy na rzecz firmy. Co było bardzo pozytywnym akcentem. Za zaproszenie serdecznie dziękuję właścicielom firmy Panu Joachimowi i jego małżonce Marioli gratulując trzydziestu lat działalności i sukcesu rynkowego. Życzę Państwu kolejnych jubileuszy i wielu bezpiecznych kilometrów.