160 dealerów z Francji i 80 przedstawicieli z Niemiec odwiedziło znajdującą się w Opolu fabrykę quadów firmy Polaris. Jest to jedyna w Europie fabryka amerykańskiej firmy. 
– Chcieliśmy pokazać sprzedawcom z zagranicy pierwszą na naszym kontynencie fabrykę quadów Polaris – wyjaśnia Bogusław Dawiec, dyrektor zakładu w Opolu. – Goście mogli przekonać się, jak powstają pojazdy, jak wygląda linia produkcyjna, czym różnią się poszczególne linie montażowe. Odpowiadaliśmy na wszelkie pytania związane z produkowanymi u nas pojazdami, goście dostali pełen pakiet informacji – dodał.

Dotychczas pojazdy sprowadzane były do Europy z Ameryki. Dzięki fabryce znajdującej się w Opolu skróci się czas dostarczenia zamówionych pojazdów do wszystkich europejskich krajów, a niższy koszt transportu wpłynie na obniżenie końcowej ceny quada.

– Liczymy na wzrost zainteresowania produkowanymi przez nas pojazdami, dlatego myślimy, że niebawem odwiedzą nas kolejni dealerzy, tym razem z Hiszpanii i Portugalii – dodaje dyrektor Dawiec.

W Opolu w zakładzie przy ul. Wspólnej od września 2014 r. na trzech liniach montowane są czterokołowce, pojazdy wieloosobowe typu Ranger i maszyny rekreacyjno-sportowe RZR. Na rok 2015 w Opolu zaplanowano produkcję 25 tys. pojazdów.
Amerykański koncern zainwestował w budowę fabryki 100 mln zł. Fabryka w Opolu ma odpowiadać za jedną trzecią sprzedaży poza rynkiem Ameryki Północnej.

Małgorzata Lis -Skupińska