Spółka Adamietz jest typową firmą rodzinną, gdzie praktycznie cały kapitał jest zgromadzony w rękach rodziny Adamietz, a w firmie są zatrudnieni przedstawiciele dwóch pokoleń rodziny.

Powstanie firmy na polskim rynku datuje się na 1995 r. Jej początkowa nazwa to Adamietz Light Sp. z o.o. Pierwsza siedziba mieściła się w Kadłubie, ale wkrótce została przeniesiona do Strzelec Opolskich.

Początek firmy w Polsce nie odzwierciedla pełnego potencjału doświadczeń gromadzonego w firmie. Rajmund Adamietz w znacznej części wykonywał usługi na terenie Niemiec, gdzie zdobył doświadczenia dotyczące budownictwa przemysłowego, kubaturowego, halowego i konstrukcji stalowych. Aktualnie potencjał wiedzy jest rozbudowywany przez wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę inżynierską. Jednocześnie firma zatrudnia wykwalifikowane brygady w zakresie prac żelbetowych, montażu konstrukcji, dachów i ścian. Własne zasoby pozwalają firmie być elastyczną i skoncentrowaną na końcowym zadowoleniu klienta z realizowanych projektów.

Podstawowym obszarem działania spółki jest budownictwo kubaturowe, ogólne, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa przemysłowego oraz komercyjnego (obiekty biurowe, zaplecza socjalne fabryk). Spółka ma własną fabrykę profili zimnogiętych, tak konstrukcyjnych (płatwie) jak i wykończeniowych (obróbki). Jednocześnie w ramach Grupy Adamietz (spółka jest współwłaścicielem Formopex Sp. z o.o.) funkcjonuje pełnowymiarowa wytwórnia konstrukcji stalowych stanowiąca zaplecze konstrukcyjne.

Ostatnio firma Adamietz realizowała następujące inwestycje:

– wysokiej klasy biurowiec z halą produkcyjną dla firmy Selt Sun Protection w Opolu

– obiekt dla holenderskiej firmy Heerema Fabrication Group w Opolu

– budowa obiektów dla nowej linii produkcyjnej firmy Nutricia w Opolu

– obiekt logistyczny dla firmy PSL Property w Krapkowicach

– basen w Strzelcach Opolskich

Do sukcesów firmy należy zaliczyć inwestycję własną pod nazwą „Wytwórnia Płyt Warstwowych”, która będzie produkować nowoczesne elementy obudów hal przemysłowych i logistycznych, na bazie najwyższej jakości technologii niemieckiej firmy Hennecke. Planowany wolumen produkcji to 1-2 mln m.kw płyt rocznie z rdzeniem z poliuretanu i wełny mineralnej, co odpowiada ok. 80–180 mln zł przychodów rocznie.

Wartość hali to ponad 15,8 mln zł, a wartość linii technologicznej to 6,1 mln euro. Cała inwestycja jest więc warta 41 mln zł. Projekt jest dofinansowany ze środków unijnych poprzez PARP.

Spółka Adamietz Sp. jako firma rodzinna bardzo mocno zwraca uwagę na dobre relacje pomiędzy pracownikami, w tym między managmentem a pracownikami produkcyjnymi. Tradycją są świąteczno-noworoczne spotkania. Co roku organizowany jest firmowy spływ kajakowy Małą Panwią. Każdy pracownik wie, że zawsze może przyjść do przełożonych ze swoimi problemami, tak zawodowymi jak i życiowymi.

Spółka Adamietz otrzymała Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji 2013, w kategorii Firma rodzinna.