Tegoroczne „Zamczysko” to przede wszystkim wspaniali wykonawcy. Dwa dni imprezy zorganizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie zamku w Dąbrowie wypełniła poezja śpiewana, ballada turystyczna oraz piosenki folkowo – rockowe.

Organizatorzy tegorocznego „Zamczyska” czyli IX Dąbrowskiego Spotkania z Poezją Śpiewaną nie mieli niestety szczęścia do pogody, która szczególnie pierwszego dnia dała się wszystkim we znaki. Ulewny deszcz i znaczne ochłodzenie temperatury w niczym jednak nie przeszkodziły wspaniałej oprawie artystycznej imprezy, która odbyła się 01 i 02 września na placu przy zamku w Dąbrowie.

Podczas pierwszego dnia pomimo ulewy doskonały koncert na otwarcie dał Tomasz Olesiński z zespołem. W dalszej części mogliśmy wysłuchać Piotra Kajetana Matczuka, zespoły: Póki Co, Chwila Nieuwagi z Kubą Blokeszem, Cisza Jak Ta, Elżbieta Adamiak. W drugim dnia wystąpiły m.in. zespoły: PILAR, opolska Bohema, PLATEAU, która zagrała utwory z płyty „Projekt Grechuta” oraz najnowsze kompozycje. Organizatorzy wzorem poprzednich lat przy- gotowali w tym roku warsztaty gitarowe dla chętnych w podszkoleniu się w grze na gitarze. W tym roku prowadzącym był gitarzysta Starego Dobrego Małżeństwa i zespołu U Studni – Dariusz Czarny. Kolejne spotkania z poezją śpiewaną w Dąbrowie za rok.