Dwudniowa Brzeska Biesiada Piwna w Restauracji Wozownia w Brzegu to przede wszystkim doskonała atmosfera. Było bractwo rycerskie, staropolskie jadło, orkiestra dęta i oczywiście ogromne ilości piwa.

Brzeska Biesiada Piwna to już niemalże tradycja w Restauracji Wozownia w Brzegu. W tym roku po raz czwarty (23.09-24.09) goście bawili się przy złocistym trunku. Impreza nawiązywała swoim klimatem do historii Brzegu, który kiedyś co warto podkreślić słynął z doskonałego piwa. Biesiada zaczęła się od tradycyjnej uroczystości otwarcia beczki z piwem. Otwierającym był sam starosta brzeski Maciej Stefański, w rolę szpuntowego wcielił się właściciel restauracji Janusz Piotrowicz. Impreza pomimo deszczu przyciągnęła wielu gości, którzy przez dwa dni biesiady mogli spróbować grillowanego mięsiwa popijając je złocistym napojem. Biesiada to tez wspaniała oprawa artystyczna: Występy orkiestry dętej, recital gitarowy Kamila Kały, „Muzyczne podróże głosem” w wykonaniu Krzysztofa Kołodziejczyka i Michała Sanetry, koncert Grzegorza Kuryły oraz wspólne śpiewanie Jak na średniowieczną biesiadę przystało nie zabrakło też pojedynków rycerskich przygotowanych i zainscenizowanych przez Bractwo Rycerskie. Restauracja Wozownia od lat słynie z organizacji różnego typu imprez charakterystycznych dla kultur różnych krajów. Wiąże się to z ich kuchnią, tańcem i muzyką. Organizowane są tam wieczorki w klimacie śródziemnomorskim, niemieckim czy austriackim.

Starosta Brzeski Maciej Stefański pytany w wywiadzie o „Wozownie” podkreślił , że każdy bez względu na wiek znajdzie tutaj coś dla siebie. -Sama restauracja to takie zacisze w środku miasta świetnie promujące naszą miejscowość. Warto przyjeżdżając do Brzegu połączyć odwiedziny naszego piastowskiego zamku z przystankiem w Wozowni, gdzie jest świetna kuchnia i zawsze dobra atmosfera Idea organizacji Biesiady Piwnej jak mówił właściciel restauracji Janusz Piotrowicz wzięła się z jego pasji do historii i tradycji . -Taka impreza jak nasza ma na celu łączyć i integrować naszą społeczność. IV edycja imprezy pokazuje, że nasi goście lubią przychodzić do nas i brać udział w takich wydarzeniach.

Dlatego warto dla nich organizować Biesiadę. Restauracja „Wozownia” to wspaniała kuchnia, która została doceniona m.in. na VII Festiwalu Smaków Opolskich gdzie świeżonka z Wozowni otrzymała pierwszą lokatę. Co jest zasługą szefa kuchni mającego długoletnie doświadczenie w gastronomii, który zawsze dokłada wszelkich starań by wszystkie dania w restauracji były świeże i smaczne. Zapraszamy Państwa do brzeskiej „Wozowni” gdzie można dobrze zjeść i odpocząć w miłej atmosferze. Restauracja mieści się przy ulicy Piastowskiej 6b. Szczegóły dotyczące Restauracji znajdą Państwo na stronie: http://www.wozowniabrzeg.com/