Firma Arnia z miejscowości Walce, wykorzystując innowacyjny system wentylowanych podłoży, remontuje zabytkowy dworek w Kijowicach.

– Zdewastowany XIX-wieczny dworek w Kijowicach doczekał się nowego właściciela. Ten z wielką odwagą podjął się odbudowy. Jednym z wielkich problemów, jaki trapił dworek była wilgoć i wysoki stan wód gruntowych – opowiada Krzysztof Daniel Nowak z firmy Arnia. – Na ratunek klasycystycznego dworu  wchodzącego w skład dóbr książąt oleśnickich, podążyliśmy z propozycją niekonwencjonalną i innowacyjną – dodał.

Arnia zaproponowała wykorzystanie systemu wentylacji podpodłogowej w pomieszczeniach piwnicznych, po to by raz na zawsze pozbyć się wilgoci z budynku.  

– Rozpoczęliśmy już montaż ok. 200 m2 systemu wentylowanej podłogi IGLU’ – informuje Nowak.

Spółka ARNiA Daliform Group, jako pierwsza w Polsce, buduje również stropy z wykorzystaniem kapsuł wypełnionych powietrzem. Dzięki temu zużywa się mniej betonu i stali, stropy mogą być szersze, lżejsze oraz – co ważne dla inwestorów – tańsze.

Dzięki zastosowaniu kapsuł wypełnionych powietrzem, które później są zalewane betonem, można budować stropy o szerokości nawet do 20 metrów i nie muszą być przy tym wykorzystywane żadne podpory. System U-Boot Beton jest przeznaczony do tworzenia stropów i płyt żelbetowych. Kapsuły wypełnione powietrzem powodują, że stropy są lżejsze o jakieś 40 proc. niż te wykonane tradycyjnymi metodami. Dzięki temu mogą być szersze i nie muszą być podpierane kolumnami.